Duszpasterstwo chorych

GRUPY » Duszpasterstwo chorych

11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego

Kościół, jako wspólnota wiernych, na wzór Chrystusa winien pochylać się nad ludźmi słabymi, chorymi, potrzebującymi pomocy, odrzuconymi czy znękanymi. Pomocy potrzebuje każdy brat - Jezus umył nogi swym uczniom, ucząc ich nowej logiki, „logiki miłości, która się daje zwłaszcza najmniejszym i potrzebującym” (z Orędzia na XVIII ŚDCh), która służy. Papież Benedykt XVI zachęcał do odczytywania wciąż na nowo przypowieści o dobrym Samarytaninie i odpowiedzi czynem na słowa Jezusa: „Idź, i ty czyń podobnie!” (Łk 10, 37). Jezus, jak pisał Papież, „wzywa nas, byśmy się pochylali nad ranami na ciele i duchu naszych licznych braci i sióstr, których spotkamy na drogach świata; pomaga nam zrozumieć, że gdy będziemy przyjmowali Bożą łaskę i żyli nią na co dzień, doświadczenie choroby i cierpienia może się stać szkołą nadziei”. Nie możemy się zamykać na osoby cierpiące i potrzebujące wsparcia, jak nie można uciec od cierpienia i bólu. Poprzez zjednoczenie z Chrystusem i doświadczenie tajemnicy Miłości Krzyża, możemy pomagać innym w akceptacji i odnajdywaniu sensu cierpienia.

NASZE PARAFIALNE INICJATYWY:

TRZECIA O TRZECIEJ:

to hasło - klucz oznaczające Msze święte z modlitwą o uzdrowienie i sakramentem namaszczenia chorych. Sprawowane są one w naszej parafii zawsze w 3 niedzielę miesiąca o godzinie trzeciej, czyli 15:00. Poprzedza je adoracja Najświętszego Sakramentu o 14:30 i modlitwa o uzdrowienie (można wcześniej składać w zakrystii karteczki z intencjami modlitewnymi)

ODWIEDZINY CHORYCH:

Zawsze w 3 poniedziałek i 3 wtorek miesiąca w domach i w godzinach wcześniej zgłoszonych

WCZASOREKOLEKCJE:

Odbywają się z udziałem osób niepełnosprawnych i wolontariuszy z naszej parafii w Ośrodku Diecezjalnym Caritas w Przedborowie (miesiąc lipiec). Ponadto niepełnosprawni wraz z rodzicammi i wolontariusze przybywają na Msze święte w 3 niedzielę miesiąca i pozostają każdorazowo po Mszy św. na poczęstunku/spotkaniu.